Rodzaje stoperów do uszu

Stopery do uszu z Apteki Oliwna to bardzo przydatny przedmiot, którego zadaniem jest tłumienie hałasu czy to podczas umysłowej pracy, czy też w trakcie zasypiania. Obecnie w aptekach oraz sklepach jest bardzo duży wybór przeróżnych zatyczek do uszu, które różnią się między sobą kilkoma parametrami. Podstawowym parametrem, na jaki należy zwrócić uwagę podczas zakupu, jest materiał wykonania. Z jakich zatem materiałów produkowane są zatyczki do uszu?

Zatyczki woskowe

Takie stopery pod wpływem ciepła stają się plastyczne, dzięki czemu można je uformować w dowolny sposób, dopasowując je idealnie do kształtu kanału usznego. Takie zatyczki nadają się idealnie dla osób mających problemy z zasypianiem lub też potrzebujących ciszy w bibliotece, ponieważ jeśli chodzi o cięższe hałasy, to nie sprawdzają się najlepiej.

Zatyczki gumowe

Takie zatyczki są dosyć twarde, przez co trudno dopasować je do uszu. Można z nich wprawdzie korzystać wielokrotnie, jednak dyskomfort noszenia skutecznie zniechęca do ich założenia.

Zatyczki silikonowe

Zatyczki silikonowe są dosyć skuteczne w działaniu i radzą sobie bardzo dobrze nawet przy dosyć dużym hałasie. Oprócz tego silikon jest miększy od gumy, przez co takie zatyczki dopasowują się dosyć dobrze do kształtu ucha.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Porady i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *